portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Jaworzniaków - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Jaworzniaków - sprawy osiedlowe » Forum » Kolejne "żółte kamienie" przy ulicy Jaworzniaków
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kolejne "żółte kamienie" przy ulicy Jaworzniaków

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
gg
Bywalec


Dołączył: Czw Lut 22, 2007 21:03
Posty: 27

PostWysłany: Wto Maj 02, 2017 11:58    Temat postu: Kolejne "żółte kamienie" przy ulicy Jaworzniaków

W chwili obecnej w Urzędzie Miasta w Gdańsku (Wydział Urbanistyki
i Architektury) trwa ostatni etap (do 5 maja 2017) postępowania w sprawie wniosku o zmianę sposobu użytkowania budynku mieszkalnego jednorodzinnego dwulokalowego na przedszkole dwuoddziałowe na działkach nr 4/138 i 4/385 obręb przy ul.Jaworzniaków 32 w Gdańsku (budynek jednorodzinny pomiędzy Stokrotkami a TRIO).
Po utworzeniu przedszkola zmieni się jakość życia, mieszkania i odpoczynku mieszkańców z osiedla TRIO, Stokrotki a także OTBS Świętokszyska 126.
Jakość jazdy autem zmieni się dla wszystkich ponieważ dwuoddziałowe przedszkole chce zrekrutować 50 dzieci a co za tym idzie codziennie w godzinach porannych (7:00 do 9:00) i popołudniowych (15:00-17:30) czeka nas najazd rodziców odwożących dzieci do przedszkola.
Rodzice tej 50-tki dzieci a także pracownicy przedszkola będą zmuszeni parkować na chodniku wzdłuż ulicy Jaworzniaków gdyż przedszkole będzie miało jedynie 6 miejsc parkingowych.
Już teraz jest tragiczna sytuacja z przejazdem a co będzie po otwarciu przedszkola?!

W obliczu zamkniętej drogi przy ul.Świętokrzyskiej nr 134 (żółte kamienie), której brak i tak wszystkim utrudnia ruch, dodatkowe około 50 aut dziennie w ogromnym stopniu pogorszy nie tylko komfort ale i bezpieczeństwo na ulicy Jaworzniaków.

Ponadto, co ważne dla mieszkańców osiedli TRIO, Stokrotki, budynek Świętokszyska 126 - 50-tka dzieci będzie przebywać na placu zabaw minimum 4godziny dziennie co wynika z Podstawy Programowej, a co za tym idzie przedszkole będzie źródłem hałasu.
Położenie budynków oraz ukształtowanie terenu wokół placu zabaw
przy przedszkolu powodować będzie, że echo i pogłos hałasujących dzieci, w wyniku odbicia od przeszkód, będą przekazywane do Was niczym jak w amfiteatrze.
Hałas, którego źródłem będzie przedszkole stworzone tuż pod Waszymi oknami będzie dźwiękiem o działaniu uciążliwym w bezpośrednim sąsiedztwie mieszkań, w których wypoczywacie i żyjecie.
Dla przykładu badania wykazały, że przeciętny poziom hałasu w przedszkolu wynosi 75-80dB (hałas o poziomie natężenia dźwięku 45–70dB jest przyczyną występowania u ludzi m.in. uczucia zmęczenia i ogólnego wyczerpania, obniżenia czułości wzroku, zwiększenia częstości występowania bólów i zawrotów głowy, stanów niepokoju i rozdrażnienia, niekorzystnie wpływa na sen i wypoczynek).

Usytuowanie przedszkola w tak bliskim sąsiedztwie Waszych mieszkań to przede wszystkim spadek wartości nieruchomości (bo nikt nie chce mieszkać sąsiadując tak blisko z przedszkolem).

WŁĄCZCIE SIĘ DO SPRAWY, NIECH SPRAWY WASZEJ DZIELNICY NIE BĘDĄ WAM OBOJĘTNE JEŚLI TERAZ NIE ZAREAGUJECIE TO POWSTANĄ KOLEJNE „ŻÓŁTE KAMIENIE” NA NASZEJ DZIELNICY, KTÓRE UTRUDNIĄ NAM CODZIENNE ŻYCIE

WSZELKIE INFORMACJE DOSTĘPNE SĄ W URZĘDZIE MIASTA W GDAŃSKU W WYDZIALE URBANISTYKI I ARCHITEKTURY POD NUMEREM TELEFONU 58 323 64 59, DZWOŃCIE, PROTESTUJCIE!!!
mieszkaniec74 
   

Forumowicz


Wiek: 50
Dołączył: Czw Cze 13, 2013 21:49
Posty: 140
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Maj 03, 2017 22:34    Temat postu: Re: Kolejne "żółte kamienie" przy ulicy Jaworzniak

A przeciw czemu mam protestować drogi Sąsiedzie ? Przeciwko dzieciom ? Przeciwko miejscu edukacji tych, co będą pracować na Twoją emeryturę ? Przeciwko temu, że duże gro osób z naszej okolicy będzie miało gdzie posłać swe dzieci, bo publiczne przedszkola nie maja dla nich miejsc ?
"nikt nie będzie chciał mieszkać blisko przedszkola" ? Ty chyba dzieci nie miałeś nigdy, bo dla mnie to raj mieć przedszkole blisko domu...W czasach, gdzie często dziadkowie są daleko od nas albo są nadal czynni zawodowo...

Może przejdź się autorze postu po okolicznych wspólnotach i niech polikwidują place zabaw przy swoich blokach, bo Ci gwar i śmiech dzieci przeszkadza. Napisz do swoich sąsiadów, żeby dzieci z domów nie wypuszczali, bo Ci za głośno pod balkonem. Kupiłeś sobie Panie straszy mieszkanie w 'młodej" dzielnicy, więc nie dziw się i nie denerwuj, że są dzieci, które biegają, krzyczą, śmieją się, bo takie są dzieci.

Radziłbym skupić się na zamontowaniu jakichś dodatkowych progów zwalniających na naszej ulicy, a nie proteście wobec przedszkola.

I odnoszę wrażenie, że autorem postu jest pan Andrzej z 20, tudzież 16, który jak zauważyłem na zebraniach ma w zwyczaju mówić: wam, waszej, waszych, a nie naszym, nam czy nas.

Dobrej nocy.

Więc czas szanowny Panie zabrać się za leżącą lampę koło śmietnika czy niedziałający zamek od wiaty śmietnikowej, a nie robić aferę ze śmiechu dzieci.

A na przyszłość stopery do uszu i po problemie.
gg
Bywalec


Dołączył: Czw Lut 22, 2007 21:03
Posty: 27

PostWysłany: Czw Maj 04, 2017 9:32    Temat postu: Re: Kolejne "żółte kamienie" przy ulicy Jaworzniak

mieszkaniec74 spytaj o zdanie tych, którzy będą mieszkać przy samym przedszkolu... nie przy osiedlowym placu zabaw gdzie popołudniami bawi się garstka dzieci, a przy przedszkolu z placem zabaw na 50 dzieci. Spytaj ich czy będzie im się dobrze mieszkać, kiedy w ciągu dnia nie będą mogli posiedzieć przy otwartym oknie, kiedy niemożliwe będzie wypocząć na tarasie lub w ogródku, kiedy nie będą mogli położyć spać w ciągu dnia swoich małych dzieci i kiedy nie będą mogli wyjechać z pod własnego domu, bo któryś z rodziców zastawił im drogę, żeby przywieźć swoje dziecko do przedszkola.
Spytaj ich czy zaprowadzą swoje dziecko do przedszkola, by te patrzyło przez cały dzień w okna swojego domu i dodatkowo przeżywało rozterki rozstania z rodzicem.
Spytaj też za jakiś czas (jeśli dojdzie do otwarcia przedszkola) czy kupiliby tutaj znowu mieszkanie koło jak Ty to nazywasz "raju"? czy uda im się je teraz sprzedać i ile stracą na spadku wartości takiego mieszkania?

Łatwo oceniać, kiedy nie dotyczy to bezpośrednio Ciebie.
mieszkaniec74 
   

Forumowicz


Wiek: 50
Dołączył: Czw Cze 13, 2013 21:49
Posty: 140
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Maj 04, 2017 13:43    Temat postu: Re: Kolejne "żółte kamienie" przy ulicy Jaworzniak

Ależ temat dotyczy mnie jak najbardziej.
Nie rozumiem tylko po co piszesz to na naszym forum skoro najwięcej "problemów" z przedszkolem będą mieli mieszkańcy domów w stokrotkach.
Osiedlom wyżej Jaworzniaków czy Guderskiego śmiech dzieci na podwórku nie będzie juz tak "przeszkadzał".
Czemu nie protestowales jak ksiądz budował przedszkole ? Czemu teraz nie stoisz pod kościołem i nie robisz pikiety że ksiądz dobudowuje kolejna część przedszkola, a biedne dzieci z okolicy będą przeżywały traumę patrząc na okna swych mieszkań ?

Powiem Ci dlaczego: bo to dalej od Ciebie i problem już Cię bezpośrednio nie dotyczy. Bo jesteś egoistą myslacym tylko o własnym spokoju.

A to ze przedszkole odstraszy potencjalnych kupujących to tylko plus w tej sytuacji bo zmniejszy ci się ilość samochodów poruszających się po ul. Jaworzniakow.
MireczQ 
   

Nowy na forum


Dołączył: Nie Lut 12, 2017 19:25
Posty: 4
Skąd: Gdańsk - Zakoniczyn

PostWysłany: Pon Maj 15, 2017 20:06    Temat postu: Re: Kolejne "żółte kamienie" przy ulicy Jaworzniak

Mieszkaniec74 Bardzo z ciebie "życzliwy" sąsiad. Nabiłeś sobie postów tryskając tylko jadem na forumowiczów. Chyba tylko czekasz na okazję by komuś dopiec, niezależnie czy występuje z pomysłem lub inicjatywą czy komentuje posty innych użytkowników forum.

Mam tylko nadzieję, że jako miłośnik gwaru będziesz miał okazję wsłuchać się w dźwięki pochodzące od drogi dwupasmowej pod własnymi oknami. Może jakiś cwaniak będzie próbował zmienić sposób użytkowania sąsiedniej działki i wybuduje warsztat samochodowy. Nigdy nie zgadniesz. WIĘC NIE KOMENTUJ SPRAW, KTÓRYCH NIE JESTEŚ PODMIOTEM I NIE MASZ ZAMIARU WESPRZEĆ.
mieszkaniec74 
   

Forumowicz


Wiek: 50
Dołączył: Czw Cze 13, 2013 21:49
Posty: 140
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Maj 16, 2017 9:00    Temat postu: Re: Kolejne "żółte kamienie" przy ulicy Jaworzniak

MireczQ, chyba na tym polega wolność słowa czyż nie ? Dlaczego nie mogę wyrazić własnego zdania ? Dlaczego nie mogę zadać pytań ?
I nie mów mi co mam komentować.

Szkoda tylko, że każdy dba o interesy pod własnym nosem, bo jak przedszkole już parę metrów wyżej to może być, byle go nie było obok mojego domu.
To się nazywa egoizm.
Arek1973 
   

Zaglądajacy


Wiek: 50
Dołączył: Śro Sty 21, 2015 8:50
Posty: 13
Skąd: Gdańsk-Jaworzniaków

PostWysłany: Wto Maj 16, 2017 18:24    Temat postu: Re: Kolejne "żółte kamienie" przy ulicy Jaworzniak

Z powodu takich ludzi jak "Mieszkaniec74" wiele osób nie ma ochoty pisać na tym forum. Żal mi tego frustrata... Trzeba mieć w sobie dużo nienawiści, żeby tak zionąć jadem. Czy nie szkoda na to czasu?

Wyżywać się na innych, mieszać z błotem - oto jego rola życia. A może weź się Pan do roboty i napraw ten zepsuty zamek w wiacie śmietnikowej albo napraw zepsuty przycisk w windzie! Jestem przekonany, że tego nie potrafisz, zamiast tego wolisz uderzać paluszkami w klawisze i zastanawiasz się komu i jak by tu jeszcze dokopać...Naprawdę żal mi Pana!
mieszkaniec74 
   

Forumowicz


Wiek: 50
Dołączył: Czw Cze 13, 2013 21:49
Posty: 140
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Maj 17, 2017 11:07    Temat postu: Re: Kolejne "żółte kamienie" przy ulicy Jaworzniak

A gdzie ja zionę jadem ? Zadałem dodatkowe pytania, na które już nie dostałem odpowiedzi dlatego wnioskuję, że mam rację i przedszkole nie może być tylko pod nosem autora wpisu, ale już kilkanaście metrów wyżej nie robi mun ono różnicy i nie wykazuje troski o "biedne"dzieci. Więc nie dba on o moje interesy tylko o swoje własne i tyle.

I wybaczy Pan, ale od windy jest serwis, więc skoro zarządca dostaje pieniądze na fundusz remontowy z mojej kieszeni to wystarczy mu to zgłosić Smile Nie zamierzam inwestować dodatkowych (własnych) środków pieniężnych.

Od zamka też jest nijaki BTS, więc zostaje mi tylko klikanie w klawiaturę.

I nie potrzebnie Panu żal. Jeśli ktokolwiek przedstawi mi argumenty (słuszne) dlaczego przedszkole przy kościele może być, a to przy Stokrotkach już nie to przyznam mu rację (tak tak, potrafię i to).

Miłego dnia Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama